Súdny preklad vs. úradný preklad

02.05.2021

Potrebujete súdny preklad? Musíte sa preukázať úradným prekladom dokumentu? Obráťte sa na nás - radi vám pomôžeme!

Avšak ešte predtým, ako sa pustíme do práce, si čosi ujasníme: úradný a súdny preklad je jedno a to isté. S úradným prekladom sa síce môžte stretnúť aj pod pod pojmom súdny preklad, či tiež preklad s pečiatkou, overený alebo oficiálny preklad, no vždy ide o rovnakú formu prekladu - úradnú.

Ako objednať úradný preklad?

Ak potrebujete vybaviť súdny preklad, postup je oveľa jednoduchší, než sa na prvý pohľad môže zdať. Stačí, ak nám zavoláte, napíšete prípadne sa u nás zastavíte a poskytnete nám pár základných informácií: aký dokument budeme prekladať, do akého jazyka a aký termín dodania požadujete. O všetko ostatné sa už postará tím našej prekladateľskej agentúry a vy si môžete pokojne vyložiť nohy 😊.

Ako súdne preklady vyzerajú?

Súdny preklad sa vyznačuje tým, že má papierovú podobu. Pri preberaní úradného prekladu sa vám vždy dostane do rúk originálny dokument zviazaný trikolórou s prekladom a prekladateľskou doložkou. Na tejto doložke figurujú všetky informácie a náležitosti, ktoré garantujú zhodu prekladaného originálu s prekladom (čestné vyhlásenie, číslo prekladu, podpis a okrúhla pečiatka prekladateľa). Takýto preklad bude postačujúci pre všetky úradné úkony - oficiálnejšia forma prekladu už neexistuje.

Aké dokumenty prekladáte?

V skratke - všetky. Naša prekladateľská agentúra realizuje súdne preklady všetkých typov dokumentov z a do všetkých svetových jazykov. Najčastejšie prekladáme z a do angličtiny a nemčiny, no nezaskočí nás ani žiadny iný svetový jazyk (francúzština, maďarčina, ruština, taliančina... ) Medzi naše najčastejšie preklady patrí:

V momentálnom období poskytujeme aj preklad COVID dokumentov (certifikát o absolvovaní testu, covid pass, potvrdenie o očkovaní či o prekonaní ochorenia COVID-19).

Zabezpečujeme tiež štandardné preklady (neúradné), a to taktiež z a do všetkých svetových jazykov.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok či nejasností nás neváhajte kontaktovať! Veľmi radi vám s prekladom - súdnym, oficiálnym či úradným - pomôžeme 😊.