Kvalitné preklady do angličtiny

23.02.2021

Potrebujete preklady do angličtiny, na ktoré sa budete môcť spoľahnúť? S prekladmi od prekladateľskej agentúry illyria môžete rátať - budeme radi, keď sa na nás obrátite.

Náš tím realizuje preklady do angličtiny už viac než desať rokov. Spolupracujeme s tými najlepšími prekladateľmi, ktorí majú v odbore dlhoročné skúsenosti. Či už máte záujem o úradný alebo neúradný preklad, ručíme vám za to, že na ňom bude pracovať kvalifikovaný prekladateľ s praxou a znalosťami v danom odbore.

Štandardné a úradné preklady - kde je rozdiel?

Úradné preklady vypracúva prekladateľ, ktorého na výkon tejto činnosti oprávňuje Ministerstvo spravodlivosti SR. Úradný preklad musí spĺňať viacero náležitostí: viazanie prekladu so zdrojovým dokumentom, prekladateľská doložka, okrúhla pečiatka či podpis prekladateľa. Vďaka týmto náležitostiam je úradne garantovaná zhoda medzi prekladaným a preloženým.

Štandardné preklady tieto podmienky nespĺňajú, a preto sa využívajú v prípadoch, kde zhodu nie je potrebné garantovať. To im však v žiadnom prípade neuberá na kvalite - aj štandardné preklady vypracúva skúsený prekladateľ s odbornou kvalifikáciou.

Aké preklady do angličtiny realizujete?

Prekladateľská agentúra illyria vypracúva preklady z a do angličtiny všetkých typov dokumentov. Medzi tie najčastejšie patria:

Koľko trvajú preklady do angličtiny?

Preklady do angličtiny - či už štandardné alebo úradné - nemajú jednotnú dĺžku trvania vyhotovenia. Pri preklade vždy zaváži charakter a rozsah zdrojového dokumentu. Čím je text určený na preklad dlhší alebo komplikovanejší, tým dlhšie bude preklad trvať. Pri prekladoch z a do angličtiny však platí, že vám, v prípade záujmu, vieme zaručiť expresný termín dodania.

Koľko stoja preklady do angličtiny?

V prekladateľskom odvetví sa jazyky zväčša delia na bežné a exotické. V našich končinách sa exotické jazyky ako čínština, holandčina či portugalčina radia do vyššej cenovej kategórie. Naopak jazyky ako nemčina či angličtina sú oveľa frekventovanejšie, vďaka čomu sú ceny za preklad nižšie. Tabuľkové ceny vám síce ponúknuť nevieme, no ak sa nám ozvete, radi vám ponúkneme viacero cenových i termínových možností.

Potrebujete kvalitný preklad do angličtiny? U nás ste na správnej adrese!