Úradný preklad rodného listu

19.11.2020

Potrebujete úradný preklad rodného listu? Žiadny problém! Pokojne sa nás obráťte, radi vám pomôžeme.

Úradný preklad rodného listu či iného matričného dokumentu (napríklad sobášny list, potvrdenie o zmene mena a pod.) v našej prekladateľskej agentúre vyhotovujeme dennodenne. Najčastejšie realizujeme úradné preklady do angličtiny a nemčiny, no ani akýkoľvek iný svetový jazyk pre nás nie je prekážkou.

Rodný list je štandardizovaný dokument, čo znamená, že jeho preklad je relatívne nenáročný a naozaj netrvá dlho. Preklad pre vás teda dokážeme bez problémov expresne vyhotoviť už do nasledujúceho pracovného dňa.

Ak vám celý proces realizácie prekladu robí na čele vrásky, možno pre vás bude celá situáciu jasnejšia, ak si prečítate odpovede na otázky, ktoré nám naši klienti kladú najčastejšie. A ak nie, jednoducho nám zavolajte a my s vami radi prejdeme všetko potrebné.


Treba úradný preklad rodného listu viazať s originálom?

Tu vám, žiaľ, nevieme poskytnúť jednoznačnú odpoveď - je to otázka na inštitúciu, pre ktorú preklad realizujete. 

V tejto dobe je jednoduché nechať si na matrike vystaviť nový originál rodného listu, a tak sa čoraz častejšie stáva, že preklady viažeme s originálmi.

Stále však ku nám môžete priniesť notársky overenú kópiu rodného listu (šikovný notariát sídli hneď vo vedľajšej budove). Nezabudnite však na správne poradie - najprv notár, potom prekladateľská agentúra.

Ak vám nevyhovuje ani jedna z týchto možností, môžete nám váš rodný list poslať aj v elektronickej podobe (scan v e-maili). Samozrejme, ak nám pošlete scan, môžeme váš preklad zviazať s vytlačeným scanom.


Úradný preklad je ten s pečiatkou?

Áno. Či ho už nazvete súdny preklad, oficiálny preklad, úradne overený preklad alebo preklad s pečiatkou, stále je to úradný preklad - jediná oficiálna forma prekladu, ktorá je akceptovaná všetkými inštitúciami na Slovensku i v zahraničí.

A teda nemusíte mať obavy, že by vás úradný preklad rodného listu niekto odmietol.


Musím do vašej prekladateľskej agentúry chodiť osobne?

Nemusíte. Všetko potrebné vieme vybaviť aj telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu. Preklady pre našich klientov realizujeme naprieč celým Slovenskom i v zahraničí, takže nám neprekáža ani to, že nie ste z Bratislavy - všetky dokumenty vám bez problémov doručíme poštou.


Potrebujete úradný preklad rodného listu? Neváhajte sa na nás obrátiť, radi pomôžeme!