Úradný preklad účtovnej závierky a správy audítora

27.10.2020

Naša prekladateľská agentúra bežne zabezpečuje úradné preklady všetkých typov účtovnej dokumentácie. Neváhajte sa na nás obrátiť. 


Pre našich klientov najčastejšie realizujeme úradný preklad účtovnej závierky a súvisiaci úradný preklad správy audítora. Nezaskočí nás však ani preklad akéhokoľvek iného dokumentu z podnikového prostredia. 

Ako pri väčšine dokumentov, aj pri preklade účtovnej dokumentácie sú najpopulárnejšie úradné preklady do nemčiny a úradné preklady do angličtiny

Bez problémov však zvládneme úradný preklad do akéhokoľvek iného jazyka. 

Preklad účtovnej závierky a súvisiacej účtovnej dokumentácie prichádza s niekoľkými špecifikami. Dobrá správa pre klientov je, že účtovná závierka je značne štandardizovaný dokument, čo vo výsledku šetrí čas potrebný na preklad. 

Pokiaľ potrebujete úradný preklad účtovnej závierky do anglického či nemeckého jazyka, radi ho pre vás zabezpečíme aj v skutočne expresnom termíne. Už včera bolo neskoro? U nás ste na správnej adrese

Kvalifikované zvládnutie prekladu účtovnej dokumentácie však kladie značné nároky na prekladateľov, ich ekonomické povedomie a prehľad v účtovných štandardoch ako v zdrojovom, tak aj v cieľovom jazyku. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa preklad účtovnej závierky realizuje spravidla iba ako úradný. 

Ďalším pravidlom praxe je, že úradný preklad účtovnej závierky sa zvykne viazať s potvrdeným originálom dokumentu - aj preto je potrebné jeho fyzické doručenie. Ďalším dôvodom zvykne byť rozsah samotného dokumentu - nie každý klient má čas a náladu na scanovanie množstva strán. 

Úradné preklady sa často ľudovo označujú aj ako súdne preklady, úradne overené preklady či preklady s pečiatkou. V každom prípade však ide o úradný preklad

Nech už potrebujete úradný preklad akéhokoľvek dokumentu - v našej prekladateľskej agentúre ste na správnej adrese. Radi sa o váš preklad postaráme.