Úradné preklady do angličtiny. Jednoducho a rýchlo.

09.02.2023


Úradné preklady do angličtiny pre našich klientov zabezpečujeme na dennej báze. Úradné preklady sú často označované aj ako súdne preklady, oficiálne preklady či overené preklady. Do angličtiny úradne prekladáme všetky typy dokumentov. 

Pokiaľ už včera bolo neskoro a tlačí vás čas - ste na správnej adrese: expresné preklady do angličtiny sú naša parketa. Neváhajte sa na nás obrátiť.


Čo sú úradné preklady do angličtiny?

Úradný preklad je jediná oficiálna forma prekladu. Úradný preklad vždy vyhotovuje úradný prekladateľ s oprávnením MSSR. Úradný preklad okrem iného obsahuje zdrojový dokument, anglický preklad a prekladateľskú doložku s okrúhlou pečiatkou. Každý preklad ma pridelené vlastné identifikačné číslo v denníku prekladateľa.

Aké dokumenty je možné preložiť úradne?

Stručná odpoveď: akékoľvek. Úradné preklady do angličtiny (ale aj opačne - z anglického jazyka do slovenčiny) sú našou najpopulárnejšou službou. Najčastejšie zabezpečujeme úradný preklad výpisu z registra trestov, úradný preklad výpisu z obchodného registra či úradný preklad zmluvy, ale aj preklad matričných dokumentov

Koľko trvá úradný preklad do angličtiny?

V prípade potreby aj veľmi krátko. Preklady štandardizovaných dokumentov vieme zabezpečiť už v horizonte jedného pracovného dňa. Čas potrebný na preklad je daný najmä samotným rozsahom textu, ale aj inými faktormi. Viac o termínoch tu

Sú úradné preklady akceptované aj v zahraničí?

Áno, sú.

Koľko stojí úradný preklad do angličtiny?

Cena prekladu záleží najmä na rozsahu textu a termíne vyhotovenia. Pokiaľ vás zaujíma cena prekladu konkrétneho dokumentu, stačí nám ho zaslať e-mailom a radi vám spracujeme prehľadnú kalkuláciu.

Ako objednať úradný preklad do angličtiny?

Postup objednávky prekladu je jednoduchý. Cez telefón vybavíte objednávku v priebehu pár minút. Prípadne nám stačí zaslať naskenovaný dokument mailom a v priebehu pár minút dostanete spätnú väzbu.

Je potrebné doručiť originál?

To záleží na rozhodnutí klienta. Úradný preklad môže byť spojený s vytlačeným scanom (voľnou kópiou), notárskou kópiou alebo originálom.

Je možné úradný preklad do angličtiny vybaviť online?

Áno. Dokument stačí zaslať na našu emailovú adresu. V priebehu niekoľkých minút od nás dostanete vyhotovenú kalkuláciu a prevedieme vás celým procesom. 

Je možné zastaviť sa osobne?

Samozrejme. Sme tu pre vás na Metodovej 7 - priamo oproti OC Central. 

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku?

Radi Vám odpovieme, stačí nám zavolať.