Úradný preklad expresne? Žiadny problém!

15.10.2020

Už včera bolo neskoro a preklad potrebujete bleskovo?

Ste na správnej adrese - radi pomôžeme. 


S expresnými riešeniami oficiálnych prekladov máme bohaté skúsenosti. Pre klientov bežne zabezpečujeme dodania v termínoch, ktoré by iné prekladateľské agentúry mohli považovať za nesplniteľné. 

Sme pripravení expresne zabezpečiť aj váš úradný preklad

Pri expresných vyhotoveniach úradných prekladov je kľúčových niekoľko parametrov: cieľový jazyk prekladu, rozsah textu na preklad a miera štandardizácie daného dokumentu. 

Pokiaľ urgentne potrebujete úradný preklad do angličtiny, prípadne nemčiny - celkom určite vám budeme vedieť pomôcť. Úradné preklady do anglického a nemeckého jazyka patria k naším najpopulárnejším službám a v týchto jazykových pároch disponujeme výborným prekladateľským pokrytím.  

Rozsah textu určeného na úradný preklad má na termín dodania zásadný vplyv. Aj ten najlepší prekladateľ za pracovný deň zvládne iba určitý objem prekladu. V prípade, že to váš projekt vyžaduje však vieme zabezpečiť hneď niekoľko kvalifikovaných prekladateľov. Netvrdíme, že realizujeme zázraky na počkanie, ale naše termíny ich niekedy môžu pripomínať. 

Miera štandardizácie dokumentu sa taktiež významne podpisuje pod čas potrebný na preklad. Čim štandardnejší a zvyčajnejší je váš dokument, tým rýchlejší bude jeho úradný preklad. 

Typickým príkladom prekladov štandardizovaných dokumentov sú: úradný preklad rodného listu, úradný preklad výpisu z registra trestov či úradný preklad vysvedčenia alebo preklad výpisu z obchodného registra

Na opačnej strane spektra sa nachádzajú preklady neštandardizovaných dokumentov - napríklad úradný preklad zmluvy, úradný preklad rozsudku či úradný preklad znaleckého posudku. 

V skratke: ak potrebujete úradný preklad do anglického či nemeckého jazyka a jeho rozsah to umožňuje, môžete u nás rátať so skutočne expresným dodaním. Termíny garantujeme

Úradné preklady sú často ľudovo označované ako súdne preklady, oficiálne preklady, či úradne overené preklady. Nemajte však obavy - v každom prípade sa jedná o úradný preklad. Žiadna súdnejšia či oficiálnejšia forma prekladu neexistuje. 

Radi pomôžeme aj s vašim prekladom - budeme radi, ak sa na nás obrátite.