Preklad výpisu z registra trestov? Jednoduché!

13.06.2022

Potrebujete oficiálny preklad výpisu z registra trestov? Žiadny problém, ste na správnej adrese. Zabezpečujem úradné preklady z a do všetkých svetových jazykov a prekladáme všetky typy dokumentov - aj výpisy z registra trestov. Neváhajte sa na nás obrátiť. Preklad výpisu je spravidla potrebné realizovať ako tzv. úradný preklad. Úradný preklad je jediná oficiálna a právne záväzná forma prekladu. Úradné preklady vypracúva úradný prekladateľ, vymenovaný Ministerstvom spravodlivosti SR. Viac o typoch prekladov tu

Zabezpečiť úradný preklad výpisu z registra trestov je u nás jednoduchšie, než si myslíte.

Stručný postup: 

Krok prvý: neváhajte sa zastaviť u nás na pobočke. Ak sa u nás nechcete zastaviť osobne, dokument je potrebné nascanovať, alebo nafotiť. Pokiaľ je zachovaná jeho čitateľnosť, dokument je vhodný na preklad. 

Krok druhý: scan alebo fotografiu dokumentu nám zašlete e-mailom - nezabudnite však uviesť cieľový jazyk prekladu a telefonický kontakt na vás. 

Krok tretí: obratom stanovíme všetky dostupné termíny a ceny. Vyberiete si riešenie, ktoré sa vám bude hodiť najlepšie. V nasledujúcom bode s vami prejdeme úhradu, podrobnosti viazania dokumentu a pustíme sa do práce. Bolo už včera neskoro? Žiadny problém - expresný preklad výpisu z registra trestov je naša špecialita. 

Krok štvrtý: odovzdanie hotového prekladu výpisu z registra trestov. Vypracovaný preklad si môžete prevzať osobne u nás, alebo vám môže byť zaslaný poštou kamkoľvek na Slovensku, alebo do zahraničia. Viac informácií ako na úradné preklady online tu. 

Je to naozaj také jednoduché. Radi zabezpečíme preklad aj vám.  

Pár najčastejších otázok na záver: 

Potrebujem súdny preklad výpisu z registra trestov, som tu správne? 

Áno. Pojem súdny preklad je iba hovorové označenie úradného prekladu. Úradné preklady sú často označované aj ako overené preklady, notárske preklady či oficiálne preklady s pečiatkou. V každom prípade ide o úradný preklad - žiadna iná, "oficiálnejšia" forma prekladu neexistuje. 

Ako je to s viazaním (spojením) originálu s prekladom? 

V prípade prekladu výpisu z registra trestov je zvykom spájať preklad s originálom daného dokumentu. V niektorých situáciach to však potrebné nie je - neváhajte nám zavolať a radi s vami prejdeme konkrétnu situáciu. 

Koľko trvá expresný preklad výpisu z RT? 

Do alebo z angličtiny a nemčiny v prípade nutnosti aj veľmi krátko. Neváhajte s nami konzultovať naše dostupné expresné termíny telefonicky.