Úradné preklady - všetky informácie na jednom mieste Q&A

11.08.2020

Potrebujete úradný preklad? 

Ste na správnom mieste. Stručný postup, ako rýchlo objednať úradný preklad nájdete tu. Pokiaľ nemáte náladu na čítanie, pokojne nám zavolajte a my s vami radi prejdeme všetko potrebné. 

Potrebujete orientačnú informáciu o cene úradného prekladu? 

Kontaktujte nás. Radi vám telefonicky odhadneme ceny aj termíny a odporučíme ďalší postup.  

Zaujíma vás, s ktorými jazykmi pracujeme? 

Najčastejšie realizujeme úradné preklady do angličtiny a úradné preklady do nemčiny. Úradný preklad bez problémov vieme realizovať aj do všetkých ostatných svetových jazykov. 

Aké typy dokumentov prekladáme? 

Zabezpečujeme úradné preklady všetkých typov dokumentov

Potrebujete súdne overený preklad, alebo preklad s okrúhlou pečiatkou? 

Úradné preklady sú často označované aj ako súdne preklady, overené preklady, úradné overené preklady, preklady s okrúhlou pečiatkou alebo oficiálne preklady.  Ide o hovorové pomenovania úradných prekladov - tu sa o nich dozviete viac. V každom prípade však ide o úradný preklad

Ako dlho trvá úradný preklad? 

Záleží od rozsahu prekladaného textu. Orientačné termíny vieme bez problémov odhadnúť aj telefonicky - neváhajte sa na nás obrátiť. Pokiaľ však ide o úradný preklad do angličtiny alebo úradný preklad do nemčiny - naša rýchlosť vás prekvapí. 

Úradné preklady expresne? 

Samozrejme. Vybrané jazykové kombinácie vieme prekladať skutočne bleskovo. Viac informácií nájdete tu

Čo je úradný preklad? 

V skratke: úradný preklad je oficiálna forma prekladu, pri ktorej je garantovaná dokonalá zhoda preloženého s prekladaným. Úradný preklad je vypracovaný úradným prekladateľom, má papierovú podobu a so zdrojovým dokumentom je zviazaný trikolórou. Úradný preklad musí obsahovať okrúhlu pečiatku úradného prekladateľa, prekladateľskú doložku a identifikačné číslo prekladu. Definícia úradného prekladu tu

Poskytujeme úradné preklady iba v Bratislave? 

Nie. Úradné preklady zabezpečujeme po celom Slovensku a aj do zahraničia. Pokiaľ však potrebujete vybaviť úradné preklady v Bratislave, sme v praktickej lokalite hneď vedľa OC Central, na Metodovej 7. 

Dá sa objednať úradný preklad online? 

Áno. Predmetný dokument stačí nafotiť alebo nascanovať a odoslať ho na náš e-mail. Nezabudnite uviesť cieľový jazyk a telefonický kontakt na vás. O všetko ostatné sa postaráme. 

Aké dokumenty najčastejšie prekladáme? 

Zvyčajne realizujeme: úradný preklad zmluvy, úradný preklad rozsudku, úradný preklad výpisu z obchodného registra (ORSR), úradný preklad výpisu z registra trestov, úradný preklad diplomu, vysvedčenia a dodatkov, úradný preklad rodného listu, úradný preklad sobášneho listu, úradný preklad technického preukazu a nadobúdacích dokladov, úradný preklad účtovnej závierky, úradný preklad certifikátu, potvrdenia či správy. Okrem uvedeného však prekladáme všetky typy ostatných dokumentov

Máte otázku? 

Radi odpovieme. Neváhajte nás kontaktovať - na to tu sme.