Koľko trvá úradný preklad diplomu?

10.08.2020

Kratšie, než si myslíte. Úradné preklady diplomov realizujeme na dennej báze - najčastejšie do anglického a nemeckého jazyka. Úradný preklad diplomu však vieme bez problémov realizovať aj do všetkých ostatných svetových jazykov

V prípade prekladu do angličtiny a nemčiny vieme úradný preklad diplomu realizovať aj v skutočne expresných termínoch (úradné preklady už do niekoľkých hodín). 

Potrebujete úradný preklad urgentne? Viac informácií o našich expresných službách nájdete tu. Pokiaľ nemáte náladu na čítanie, jednoducho nás kontaktujte a my sa postaráme o všetko potrebné. 

Nižšie nájdete pár častých otázok a odpovedí ohľadom úradných prekladov diplomov. 


Ako je to s viazaním úradného prekladu diplomu? 

Vo veľkej väčšine prípadov preklady diplomov viažeme so štandardnými kópiami / vytlačenými scanmi. V niektorých prípadoch sa však vyžaduje viazanie s notárskou (overenou) kópiou diplomu. Preklady diplomov takmer nikdy neviažeme s originálom dokumentu. Pokiaľ máte nejasnosti ohľadom viazania dokumentu, radi poradíme. 

Bude úradný preklad akceptovaný inštitúciami v zahraničí? 

Áno. 

Potrebujem však súdny preklad, overený preklad alebo preklad s pečiatkou... 

Ide o ľudové pomenovania úradného prekladu. Neexistuje žiadna úradnejšia, alebo oficiálnejšia forma prekladu, než úradný preklad. Ak máte náladu na čítanie, viac o hovorových názvoch úradných prekladov sa dozviete tu. Isté však je, že úradný preklad je tak veľmi úradný, súdny, overený a oficiálny, ako sa len dá. 

Je možné úradný preklad diplomu objednať online? 

Áno. Stačí, ak nám e-mailom zašlete scan, alebo kvalitnú fotografiu vášho dokumentu. O všetko ostatné sa postaráme my. 

Je možné úradný preklad diplomu doručiť e-mailom? 

Bez problémov vám vieme zaslať scan vášho úradného prekladu. V mnohých situáciach plne postačuje digitálna podoba prekladu. Originál (papierová podoba) prekladu vám môže byť zaslaná tradičnou poštou kamkoľvek na Slovensku, alebo v zahraničí. Našim klientom sa snažíme uľahčiť život najviac, ako sa len dá. 

Môžem využiť vaše služby, aj keď nežijem v Bratislave? 

Ale samozrejme. Úradné preklady bežne realizujeme naprieč celým Slovenskom a aj do zahraničia. 

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? 

Neváhajte nás kontaktovať - radi poradíme.