Úradné preklady z nemčiny

13.07.2021

Potrebujete úradný preklad z nemeckého jazyka? Ste na správnej adrese. Preklady z nemčiny zabezpečujeme denne. Neváhajte sa na nás obrátiť.

V našej prekladateľskej agentúre realizujeme preklady z a do všetkých svetových jazykov, ale preklady z nemčiny u nás jednoznačne patria k najčastejším. Zabezpečujeme úradné preklady všetkých typov dokumentov

Čo sú úradné preklady z nemčiny? 

Úradné preklady sú často ľudovo označované ako súdne preklady, preklady s pečiatkou či certifikované preklady. Úradný preklad je jediná oficiálna a právne záväzná forma prekladu - a to platí aj pre preklady z nemeckého jazyka. Úradný preklad musí byť vypracovaný úradným prekladateľom s akreditáciou MSSR pre danú jazykovú kombináciu, je opatrený okrúhlou pečiatkou, prekladateľskou doložkou a identifikačným číslom prekladu. 

Sú úradné preklady akceptované v zahraničí aj na Slovensku? 

Áno. 

Aký je postup pri objednávke úradného prekladu? 

Je to jednoduché. Stačí nám zavolať a dohodnúť si termín osobnej návštevy. Pokiaľ sa vám osobná návšteva nehodí, stačí dokumenty určené na preklad zaslať e-mailom. Obratom vám stanovíme všetky dostupné termíny a ceny. 

Koľko trvá stanovenie termínov a cien? 

Pár minút. Našich klientov nenechávame čakať. 

Je osobná návšteva nevyhnutná? 

Nie. V mnohých prípadoch postačuje zviazanie úradného prekladu s výtlačkom scanu zdrojového dokumentu. Stačí zavolať a radi poradíme.

Čo znamená viazanie úradného prekladu? 

Úradný preklad má papierovú podobu a so zdrojovým dokumentom je zviazaný trikolórou. Zdrojovým dokumentom môže byť vytlačený scan / kópia, notárska kópia alebo originál daného dokumentu. Pokiaľ potrebujete ohľadom viazania prekladu poradiť, radi s vami prejdeme všetko potrebné - neváhajte nám zavolať. 

Koľko úradné preklady z nemčiny trvajú? 

Čas potrebný na preklad je daný najmä rozsahom samotného textu. Pochopiteľne, úradný preklad rodného listu trvá kratšie, než úradný preklad zmluvy, ktorá má dvanásť strán. Vo všeobecnosti sú však preklady z nemčiny jeden z najlepšie pokrytých jazykových párov v našej agentúre. Pokiaľ už včera bolo neskoro, sme pre vás tá správna adresa. Pre stanovenie konkrétnych termínov sa na nás neváhajte obrátiť. 

Aké typy dokumentov sa dajú úradne preložiť? 

Akékoľvek naši klienti potrebujú. Zvládame preklady všetkých typov dokumentov. Často napríklad realizujeme úradný preklad zmluvy, úradný preklad výpisu z obchodného registra či úradný preklad matričných dokumentov

Máte otázku? 

Kontaktujte nás. Radi poradíme, pomôžeme.