Potrebujete úradný preklad do nemčiny?

22.10.2020

Úradné preklady do nemčiny patria v našej prekladateľskej agentúre k najčastejšie využívaným službám. Prekladáme všetky typy dokumentov. 

Radi aj pre vás zabezpečíme úradný preklad z či do nemeckého jazyka. 


Čo je úradný preklad? 

Úradný preklad je jediná oficiálna a právne záväzná forma prekladu. Úradné preklady sa často ľudovo označujú ako súdne preklady, úradne overené preklady či oficiálne preklady. 

Ako vyzerá úradný preklad do nemčiny? 

Úradný preklad má spravidla papierovú podobu a trikolórou je zviazaný so zdrojovým dokumentom. Obsahuje tiež okrúhlu pečiatku úradného prekladateľa, prekladateľskú doložku v nemeckom aj slovenskom jazyku a identifikačné číslo prekladu. Viac k definícii úradného prekladu tu

Čo znamená viazanie úradného prekladu? 

Jednou z náležitostí úradného prekladu je jeho spojenie (zviazanie) trikolórou so zdrojovým dokumentom. Zdrojovým dokumentom môže byť papierový originál, notárska kópia, bežná kópia či vytlačený scan. Pokiaľ inštitúcia, pre ktorú úradný preklad realizujete má konkrétnu požiadavku na viazanie prekladu, bude vás o nej zrozumiteľne informovať. Ak sa tak náhodou nestane, radi vám poradíme my - neváhajte sa nás opýtať. 

Bude preklad uznaný inštitúciami? 

Áno. V zahraničí aj na Slovensku. 

Akou formou je potrebné dokumenty na preklad doručiť? 

E-mailom, osobne, alebo poštou. 

V prípade, že postačuje zviazanie prekladu s vytlačeným scanom či bežnou kópiou, odporúčame dokumenty zaslať e-mailom. V tomto prípade je možné vybaviť celú agendu úradného prekladu z pohodlia vašej obývačky - fyzické doručenie papierových originálov nebude potrebné. 

Pokiaľ však situácia vyžaduje, aby bol preklad zviazaný s originálom či notárskou kópiou - je potrebné nám dokumenty doručiť. Môžete tak urobiť osobne, alebo poštou. 

Neviete s akým dokumentom sa má viazať váš preklad? Žiadny problém. Zavolajte nám - radi poradíme. 

Akou formou prebieha odovzdanie prekladu? 

E-mailom, osobne alebo poštou. Akokoľvek našim klientom vyhovuje. 

Ako prebieha úhrada prekladu? 

Elektronickým prevodom, vkladom na účet alebo v hotovosti. Platobné karty, žiaľ, neakceptujeme. 

Koľko trvá úradný preklad do nemeckého jazyka? 

Záleží najmä od rozsahu prekladaného textu. S prekladom štandardizovaných či kratších dokumentov do nemčiny u nás môžete rátať skutočne expresne. Pokiaľ to rozsah textu umožňuje, úradné preklady do nemčiny zabezpečujeme už do nasledujúceho pracovného dňa. 

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? 

Žiadny problém. Opýtajte sa nás - na to tu sme.