Úradné preklady - ako na to?

25.06.2021


Potrebujete úradný preklad, ale doteraz ste sa s ničím podobným nestretli?

Žiadny problém. Všetko potrebné sa stručne a jasne dočítate nižšie. Aký je postup pri objednávke úradného prekladu

V prvom rade sa potrebujete obrátiť na schopnú prekladateľskú agentúru - napríklad tú našu. Môžete nám zavolať a my s vami radi prejdeme všetko potrebné. Pokiaľ uprednostňujete e-mail, stačí nám zaslať predmetné dokumenty e-mailom - nezabudnite však uviesť cieľový jazyk prekladu a telefonický kontakt na vás. 

Čo sú úradné preklady

Úradný preklad vypracoval úradný prekladateľ s akreditáciou Ministerstva spravodlivosti SR. Úradný preklad má papierovú podobu, obsahuje okrúhlu pečiatku úradného prekladateľa, prekladateľskú doložku, má pridelené identifikačné číslo a so zdrojovým dokumentom je spojený trikolórou. 

Do akých jazykov prekladáte

Preklady realizujeme z a do všetkých svetových jazykov. Najčastejšie však pracujeme na úradných prekladoch do angličtiny a úradných prekladoch do nemčiny

Existujú iné, oficiálne preklady? 

Nie. Úradný preklad je jediná oficiálna forma prekladu. 

Čo sú súdne preklady

Súdne preklady sú hovorové pomenovanie úradných prekladov. Úradné preklady sa tiež často označujú aj ako oficiálne preklady, preklady s pečiatkou či certifikované preklady. V každom prípade však ide o úradný preklad. 

Koľko trvá úradný preklad? 

To záleží najmä od rozsahu prekladaného textu, jazykovej kombinácie, zdrojového formátu a preferencie klienta. Pokiaľ vás zaujíma, koľko bude trvať preklad práve vášho dokumentu, neváhajte nám zavolať - za minútu budete presne vedieť, na čom ste. 

Koľko stojí úradný preklad? 

Cena úradného prekladu je daná najmä rozsahom prekladaného textu, jazykovou kombináciou, formátom a termínom. Radi vám urobíme odhad ceny telefonicky - neváhajte sa na nás obrátiť. 

Je potrebné doručiť dokumenty na úradný preklad osobne? 

To záleží najmä od určenia a účelu dokumentov. Pokojne sa na nás obráťte, radi poradíme v tej - danej situácií. 

Sú úradné preklady akceptované v zahraničí? 

Áno. 

Ako prebieha odovzdanie úradného prekladu? 

Viacerými spôsobmi. Osobne - v kancelárií našej prekladateľskej agentúry v Ružinove. E-mailom - v prípade, že situácia umožňuje odovzdanie scanov prekladu. Poštou - pokiaľ si to situácia vyžaduje. 

Môže úradný preklad prevziať poverená osoba? 

Áno. Stačí nás na to upozorniť. 

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? 

Kontaktujte nás. Na to tu sme.