Preklad diplomu

18.03.2024

Potrebujete úradný preklad diplomu a už včera bolo neskoro? 

Ste na správnej adrese. Radi pomôžeme. U nás úradné preklady rýchlo a bez starostí. 

Čo je úradný preklad diplomu?

Úradný preklad je jediná oficiálna a najvyššia forma prekladu akceptovaná inštitúciami. Úradný preklad sa niekedy hovorovo označuje ako súdny preklad, oficiálny preklad alebo preklad s okrúhlou pečiatkou. Nemusíte sa obávať a premýšľať, aký je medzi nimi rozdiel. Žiadny rozdiel neexistuje, v každom z uvedených názvov sa jedná o úradný preklad. Úradný preklad sa spravidla skladá zo zdrojového dokumentu, prekladu a prekladateľskej doložky. Podstatou úradného prekladu je dokonalá zhoda medzi zdrojovým textom a prekladom.

Do akých jazykov zabezpečujete úradný preklad diplomu?

Do všetkých svetových jazykov. Najčastejšie zabezpečujeme preklady do angličtiny a nemčiny, ale nerobia nám problémy ani preklady do ruštiny, ukrajinčiny alebo francúzštiny.

Ako si objednám úradný preklad diplomu?

Jedným zo spôsobov je navštíviť našu prekladateľskú agentúru na Metodovej 7 (oproti OC Central), kde dokážeme objednávku prekladu vybaviť v priebehu pár minút. Druhý spôsob je pre niektorých pohodlnejší, keďže nám stačí poslať scan dokumentu mailom. Celú objednávku dokážeme vybaviť prostredníctvom pár mailov. Hotový úradný preklad vám následne môžeme zaslať poštou, mailom alebo si poň môžete prísť osobne.

Je úradný preklad diplomu platný aj v zahraničí?

Samozrejme.

Uznávajú úradný preklad diplomu inštitúcie na Slovensku?

Áno.

Ako dlho trvá vyhotoviť úradný preklad diplomu?

Doba vyhotovenia vždy závisí od cieľového jazyka. V prípade, že potrebujete úradný preklad diplomu do angličtiny alebo úradný preklad diplomu do nemčiny, svoj preklad môžete mať v priebehu pár hodín.

Je potrebné doniesť so sebou originál diplomu?

Nie. Vo väčšine prípadov sa úradné preklady diplomov nespájajú s originálmi. Spravidla sa preklad viaže s notársky overenou kópiou. V prípade potreby sa s nami neváhajte poradiť, radi pomôžeme.

Je nutné prekladať aj dodatok k diplomu?

Túto otázku je najlepšie smerovať na inštitúciu, pre ktorú preklad zabezpečujete. Samozrejme, aj takýto preklad vám zabezpečiť vieme.

Má úradný preklad diplomu časovo ohraničenú platnosť?

Nie, žiadny úradný preklad nemá časovo ohraničenú platnosť.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku?

Neváhajte nám zavolať – radi poradíme s prekladom.