Prekladateľské služby v Bratislave

29.02.2024

Hľadáte prekladateľskú agentúru v Bratislave, ktorá poskytuje spoľahlivé a rýchle služby? 

Ste na správnom mieste. Radi pomôžeme s vašim úradným prekladom.

Aké prekladateľské služby v Bratislave realizujeme?

Naša prekladateľská agentúra illyria, ktorej sídlom je Bratislava, sa väčšinu času venuje úradným prekladom z a do všetkých svetových jazykov. Najčastejšie sa venujeme úradným prekladom do angličtiny a nemčiny, ale taktiež vieme zabezpečiť úradný preklad do ruštiny, ukrajinčiny, francúzštiny a mnohých iných jazykov. Naše prekladateľské služby však zahŕňajú aj neúradné (štandardné) preklady.

Aký je rozdiel medzi úradným a neúradným prekladom?

Úradný preklad sa ľudovo označuje aj preklad s pečiatkou, oficiálny preklad alebo súdny preklad. Všetky spomenuté pomenovania označujú jedno a to isté: úradný preklad. Úradný preklad vyhotovuje úradný prekladateľ s platným oprávnením MSSR. Medzi zdrojovým dokumentom a prekladom platí úplná zhoda medzi pôvodným a preloženým textom. Úradné preklady zväčša vyžadujú inštitúcie, kde je potrebná zaručená a preukázateľná zhoda prekladu so zdrojovým textom. 

Neúradný (štandardný) preklad sa využíva všade tam, kde nie je potrebný úradný preklad. Väčšinou ho klienti využívajú pre neúradné potreby a odovzdáva sa v elektronickej podobne (word, pdf a podobne). Štandardný preklad vypracúva prekladateľ bez špeciálnych oprávnení a zhoda prekladu so zdrojovým textom nie je garantovaná pečiatkou úradného prekladateľa. 

Ako postupovať ak potrebujem prekladateľské služby v Bratislave?

Existujú dva spôsoby, ktorými si môžete objednať preklad:

  • Prvou možnosťou je navštíviť nás navštíviť v na Metodovej 7. V čase úradných hodín nás môžete navštíviť kedykoľvek bez potreby rezervácie termínu. Všetko, čo so sebou musíte priniesť je dokument určený na preklad.
  • Druhá možnosť môže byť pohodlnejšia najmä pre klientov mimo Bratislavy: dokument určený na preklad nám môžete zaslať mailom na našu mailovú adresu: office@illyria.sk a my vám v priebehu pár minút odpovieme s dostupnými termínmi aj presnými cenami.

Koľko u vás stoja prekladateľské služby?

Na túto otázku je veľmi ťažké jednoznačne odpovedať bez toho, aby sme vedeli, o aký typ dokumentu sa jedná. Na stanovenie ceny je nevyhnutné, aby sme dokument určený na preklad najskôr videli. Najdôležitejšími faktormi na určenie ceny je rozsah a jazyková kombinácia. Keď budeme mať všetky potrebné informácie, tak presnú cenu vám vieme povedať do pár sekúnd.

Chcel by som využiť vaše prekladateľské služby, ale nie som z Bratislavy, je to možné?

Áno, samozrejme. Stačí nám poslať mail s dokumentom na preklad, cieľovým jazyk a telefonickým kontaktom na vás. Preklad si dokážete zabezpečiť aj z pohodlia domova v priebehu pár minút. Pokiaľ nebudete mať možnosť si hotový preklad osobne vyzdvihnúť, tak vám ho môžeme odovzdať poštou alebo elektronicky. 

Dokáže vaša prekladateľská agentúra zabezpečiť vyhotovenie notársky overenej kópie?

Notársky overené kópie zabezpečuje notár, nie prekladateľská agentúra. Radi vám poradíme šikovné notariáty v okolí, neváhajte sa nás opýtať. 

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku?

Neváhajte nás kontaktovať a radi vám zodpovieme všetky otázky. Na naše prekladateľské služby sa môžete vždy spoľahnúť.