Preklad zmluvy. Jednoducho a rýchlo.

09.08.2022

Potrebujete úradný preklad zmluvy? Ste na správnom mieste. Radi pre vás zabezpečíme oficiálny preklad akéhokoľvek dokumentu z a do všetkých svetových jazykov. 

Neváhajte sa na nás obrátiť. 


Čo je úradný preklad zmluvy? 

Úradný preklad je jediná oficiálna a právne záväzná forma prekladu. Úradné preklady sa často hovorovo označujú aj ako súdne preklady, overené preklady, oficiálne preklady či notárske preklady. V každom prípade však ide o úradný preklad. Úradný preklad zmluvy môže realizovať výhradne úradný prekladateľ s platným oprávnením MSSR. Oficiálny preklad zmluvy má spravidla papierovú podobu a preklad je so zdrojovým dokumentom spojený trikolórou. Preklad okrem iného obsahuje aj okrúhlu pečiatku úradného prekladateľa, prekladateľskú doložku a identifikačné číslo prekladu. 

Je úradný preklad zmluvy platný v zahraničí? 

Áno. 

Do akých jazykov je možné vypracovať úradný preklad zmluvy? 

Najčastejšie realizujeme úradný preklad zmluvy do angličtiny a preklad zmluvy do nemčiny. Nezaskočí nás však preklad z alebo do akéhokoľvek iného, svetového jazyka. 

Koľko trvá úradný preklad zmluvy? 

Čas potrebný na preklad je daný najmä samotným rozsahom prekladaného textu, jazykovou kombináciou a niekoľkými ďaľšími faktormi. Inak povedané: čím viac textu sa prekladá, tým dlhšie preklad potrvá. Pokiaľ vás zaujíma čas potrebný na preklad práve vašej zmluvy, predmetný dokument nám stačí zaslať e-mailom a obratom vám stanovíme všetky dostupné termíny a ceny. 

Koľko stojí preklad zmluvy? 

Rovnako ako v bode vyššie, aj cena prekladu je daná rozsahom prekladaného textu, termínom a jazykovou kombináciou. Dokument určený na preklad nám stačí zaslať e-mailom a my vám radi stanovíme dostupné termíny a ceny. 

Je možný aj neúradný (štandardný) preklad zmluvy? 

Je. Zmluvy sa však zvyknú prekladať úradne z dôvodou právnej záväznosti. Neváhajte sa s nami poradiť. 

Máte otázku? 

Neváhajte sa nás obrátiť.