Úradný preklad. Jednoducho a rýchlo.

01.06.2023

Potrebujete úradný preklad? Ste tu správne. Úradné preklady dokumentov realizujeme na dennej báze. Jednoducho, rýchlo a bez starostí. 

Ponáhľate sa? Stačí nám zavolať a radi s vami za dve minúty prejdeme všetko potrebné. 

Čo? 

Úradný preklad je jediná oficiálna a inštitúciami uznávaná forma prekladu. Úradný preklad sa často hovorovo označuje ako súdny preklad, overený preklad či preklad s pečiatkou. V každom prípade však vždy ide o úradný preklad. 

Prečo? 

´Podstatou úradného prekladu je dokonalá zhoda pôvodného textu s prekladom. 

Ako? 

Úradný preklad má papierovú podobu a so zdrojovým dokumentom je spojený trikolórou. Obsahuje tiež okrúhlu pečiatku úradného prekladateľa s akreditáciou MSSR, prekladateľskú doložku a identifikačné číslo prekladu. Úradné preklady sú potrebné všade tam, kde je potrebná garantovaná a preukázateľná zhoda zdrojového textu s prekladom. V skratke a zjednodušene: úradné preklady sú potrebné na oficiálne účely

Znie zložito? 

Súhlasíme. Od dôkladného porozumenia problematiky oficiálnych prekladov sme tu my - našich klientov nezaťažujeme pre nich nepotrebnými informáciami. Naše motto je preklady jednoducho,  rýchlo a bez starostí. 

Ako na to? 

Dokument určený na preklad nám môžete priniesť osobne (na Metodovu 7, hneď vedľa OC Central), alebo nám dokument môžete jednoducho poslať e-mailom (office@illyria.sk). Obratom sa od nás dozviete všetko potrebné: ceny, dostupné termíny, možnosti odovzdania. Stačí si len vybrať a tým pre vás téma úradných prekladov skončila - o všetko sa postaráme my. Celkom jednoduché, čo poviete? 

Aké dokumenty je možné úradne preložiť? 

Akékoľvek. 

Do akých jazykov? 

Zabezpečujeme úradné preklady z a do všetkých svetových jazykov. Najčastejšie to sú úradné preklady do angličtiny, úradné preklady do nemčiny, úradné preklady do ruštiny, maďarčiny či francúzštiny. 

Bude úradný preklad uznaný v zahraničí? 

Áno. 

Ako rýchlo zistiť termíny a ceny prekladu?  

Zavolajte nám. V prípade štandardizovaných dokumentov vám vieme dať veľmi presný odhad termínov aj nákladov telefonicky. 

Je možné vybaviť úradný preklad online? 

Áno. 

Nenašli ste čo ste hľadali? 

Zavolajte nám. Radi pomôžeme.