Úradné preklady z angličtiny

06.07.2021

Potrebujete úradný preklad z anglického jazyka? Žiadny problém, radi pomôžeme. Neváhajte sa na nás obrátiť. 

Naša prekladateľská agentúra realizuje úradné preklady z a do všetkých svetových jazykov a prekladáme všetky typy dokumentov. Najčastejšie však realizujeme práve preklady z angličtiny. Anglický jazyk je tretí najrozšírenejší jazyk na svete a previazanosť s anglicky hovoriacim svetom je v našich zemepisných šírkach významná. 

Čo sú úradné preklady z angličtiny? 

Úradný preklad je jediná oficiálna forma prekladu. Úradný preklad musí byť vypracovaný prekladateľom s akreditáciou MSSR. Úradný preklad z anglického jazyka obsahuje okrúhlu pečiatku úradného prekladateľa, prekladateľskú doložku v anglickom a slovenskom jazyku a so zdrojovým dokumentom je spojený trikolórou. Každý úradný preklad má pridelené vlastné identifikačné číslo v prekladateľskom denníku. 

Sú úradné preklady uznávané na Slovensku aj v zahraničí? 

Áno. 

Je objednávka úradného prekladu zložitá? 

Nie. Stačí dvojminútový telefonát a prejdeme s vami všetko potrebné. 

Je potrebné doručovať dokumenty na preklad osobne? 

Záleží od konkrétnej situácie. V mnohých prípadoch postačí ich zaslanie e-mailom. 

Koľko trvá stanovenie termínov a cien? 

Desiatky minút. Prehľadnú kalkuláciu Vám spracujeme takmer obratom.

Koľko trvajú úradné preklady z angličtiny? 

To záleží najmä od rozsahu prekladaného textu. Ak nám predmetný dokument zašlete e-mailom, radi vám obratom stanovíme všetky dostupné termíny a ceny. Úradné preklady z anglického jazyka sú jeden z jazykových párov, ktoré vieme v prípade potreby realizovať aj skutočne expresne

Je možné úradne preložiť akýkoľvek dokument? 

Áno. Najčastejšie však z angličtiny realizujeme úradné preklady zmlúv, úradné preklady matričných dokumentov, preklady výpisov, certifikátov a akejkoľvek inej dokumentácie. Pokiaľ nemáte jasno v type prekladu, ktorý potrebujete - radi poradíme, neváhajte sa opýtať. 

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? 

Radi poradíme. Neváhajte nám zavolať.