Odborné preklady

25.11.2020


Preklady odborných textov (odborné preklady) sa v drvivej väčšine prípadov realizujú ako štandardné preklady, teda neúradné. Takáto forma prekladu sa využíva v situáciách, kedy úradný preklad nie je potrebný. Neváhajte sa na nás obrátiť, radi pomôžeme! 

Odborné preklady (neúradné) sú vhodné pre širokú paletu textov. Pre našich klientov dennodenne vyhotovujeme štandardné preklady všetkých typov dokumentov zo skutočne rôznorodých odvetví: medicína, priemysel, IT, ekonomika, právo, marketing... Či už sa jedná o preklad manuálu, preklad katalógu alebo preklad projektovej dokumentácie - naši šikovní prekladatelia to určite zvládnu.

Najčastejšie pracujeme s anglickým a nemeckým jazykom, no ani akýkoľvek iný svetový jazyk (francúzština, maďarčina, ukrajinčina, taliančina,... ) pre nás nie je žiadny problém. Ak teda potrebujete odborný preklad zo slovenčiny, prípadne do slovenčiny, neváhajte nás kontaktovať.

Naša prekladateľská agentúra najčastejšie vyhotovuje:

  • odborné preklady návodov a manuálov

Posúvate svoj produkt na zahraničný trh? Radi vám s tým pomôžeme tak, že vám zabezpečíme kvalitný preklad príručiek či návodov.

  • odborné preklady projektovej dokumentácie

Výkresy, normy, prezentácie... preložíme čokoľvek, čo potrebujete na to, aby ste svoj projekt dotiahli do úspešného konca.

  • odborné preklady účtovnej dokumentácie

Radi vám poskytneme pomocnú ruku pri prekladoch účtovnej dokumentácie i iných dokumentov z podnikového či ekonomického prostredia.

  • odborné preklady katalógov

Pri spolupráci s našou prekladateľskou agentúrou si môžete byť istí zachovaním grafickej úpravy a marketingového posolstva vášho reklamného materiálu.

Zaujíma vás, čím sa odlišujú odborné preklady (štandardné) od tých úradných?

Štandardné odborné preklady nemajú oficiálnu formu a môže ich vypracovať aj "neúradný" prekladateľ. To takýmto prekladom, samozrejme, neuberá na kvalite, iba na cene :) Takto preložené dokumenty nie je potrebné odovzdávať v papierovej podobe, a tak celý proces prekladu zvládnete vybaviť z pohodlia obývačky či kancelárie.

Preklad nepotrebujete ale zišla by sa vám korektúra? Hľadáte niekoho, kto pre vás urobí proofreading? Čaká vás rokovanie s klientom zo zahraničia a hľadáte tlmočníka? Ozvite sa nám, budeme vám vedieť pomôcť!

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom našich služieb či požiadaviek na preklad nás neváhajte kontaktovať.