Koľko trvá úradný preklad lekárskej správy?

14.08.2020

Potrebujete úradný preklad lekárskej / prepúšťacej správy? Ste na správnej adrese. Budeme radi, ak sa na nás obrátite. 

Úradné preklady lekárskych správ v našej prekladateľskej agentúre patria k pravidelne prekladaným dokumentom. Najčastejšie realizujeme úradný preklad lekárskej správy do nemeckého jazyka a úradný preklad lekárskej správy do anglického jazyka

Váš dokument však vieme úradné preložiť do akéhokoľvek svetového jazyka. 

Kedže sa nejedná o preklad štandardizovaného dokumentu, oficiálny preklad lekárskej správy nie je možné vypracovať na počkanie a ani v horizonte niekoľkých hodín. Našim klientom preto vždy odporúčame ponechať si na preklady lekárskych správ dostatok času - ide totiž o typ dokumentu, ktorý chcete mať preložený skutočne správne. Lekárske správy predstavujú výzvu aj pre skúseného úradného prekladateľa - ide o špecializované texty, plné skratiek a žiaľ - často aj preklepov a chýb. Pokiaľ má výsledný text spĺňať kvalitatívne požiadavky úradného prekladu, je dôležité, aby mal prekladateľ na preklad dostatok času. V našej agentúre sa snažíme chrániť úradných prekladateľov pred časovým stresom a preto Bleskové termíny úradných prekladov v prípade lekárskych správ nerealizujeme. Čas potrebný na preklad priemernej lekárskej správy (jednostranový dokument) sú dva pracovné dni. 

Ako je to s viazaním úradného prekladu lekárskej správy? 

Záleží. Odporúčame túto požiadavku overiť u inštitúcie, pre ktorú úradný preklad realizujete. V našej agentúre je pomer viazania prekladov s kópiami lekárskych správ vs. viazania prekladov s originálmi zhruba 50:50. Mrzí nás, že nemáme konkrétnejšiu odpoveď. Isté však je, že zviazaním prekladu s originálom nič nepokazíte. 

Bude úradný preklad lekárskej / prepúšťacej správy akceptovaný inštitúciami v zahraničí?  

Áno. 

Potrebujem overený preklad, súdny preklad, preklad s pečiatkou, notársky preklad...

Ste na správnej adrese. Ide o hovorové pomenovania úradných prekladov. Žiadna viac úradná, súdna, či overená forma prekladu neexistuje. Potrebujete úradný preklad. 

Je možné preklad lekárskej správy objednať online? 

Áno. Stačí, ak nám e-mailom zašlete fotku alebo scan vašej lekárskej správy a my sa postaráme o všetko ostatné. Nezabudnite však uviesť telefonický kontakt na vás - určite budeme mať doplňujúce otázky. 

Je možné úradný preklad lekárskej správy doručiť e-mailom? 

Áno. Scan prekladu vám vieme bez problémov zaslať e-mailom. Originál si môžete prevziať osobne, alebo vám môže byť zaslaný poštou kdekoľvek na Slovensku alebo v zahraničí. 

Môžem využiť vaše prekladateľské služby, aj keď nie som z Bratislavy? 

Samozrejme! Prekladateľské služby nerealizujeme iba v Bratislave - preklady zabezpečujeme pre klientov po celom Slovensku a aj do zahraničia. Pokiaľ však máte cestu okolo bratislavského Ružinova - radi vás privítame v našej kancelárii. 

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? 

Neváhajte nám zavolať - radi poradíme!